Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun zemin nedeni HPV adı verilen human papilloma virüstür. Ayrıksı bir rapor ile HPV olarak adlandırılan insanoğlu papilloma virüslerinin menşe evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün vecihü fazla türü mevcuttur. Hpv doğrusu Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında mevcut hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine niçin olabilir. Siğiller ekseriya insanoğluın ten rengine gereğince oluşmaktadır. Yalnız iki tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de çın siğil değillerdir. Siğil Ne Geçer? Normalde siğillerin birçoğu insanoğlu vücudu derunin zararlı olmamakta ve rastgele bir terapi uygulanmaksızın otomatik geçebilmektedir. Bununla yanında huzursuz edici olan evet da genital bölgede çıkan siğillerin ise terapi edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif evet da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kadar diğer cilt emrazı ile yanında görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden evetşa bağlamlı seboreik siğil varsa behemehâl kompetan bir cilt doktoruna başvurma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok bir araba olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya başladığında hastalar doktora başvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin taliı aralık kaşıntı, yanma ve nezif kadar problemler da evetşanabiliyor. Genital Siğil Niye Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok sayıda farklı zir türü bulunuyor ve bu türlerden kimiları hem kadınlarda hem de erkeklerde genital siğillere niçin oluyor. Ancak bazı kişilerde siğiller evet da rastgele farklı bir araz de ortaya çıkmayabiliyor. Bir diğer deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Erken evetşlarda tensel ilişkiye kalkmak Çok sayıda partnerle korunmasız ilişkiye saplanmak Eşeysel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Muafiyet sisteminin kuru olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Ne Hastalıklara Minval Açar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla reviş heveslitığı problemlerın başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla yanında rahim ağzı kanseri vakalarının heybetli kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Mesele Yaratır Mı? Gebeliğe bağlamlı ekstra bir sorun meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin bazı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye bağlamlı kanamalar mümkün. Özellikle vajinal duvarda mevcut ve ebatları heybetli olan siğillerde bu sorun evetşanıyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olanaklı Yönetmen? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom yararlanmaıdır. Çünkü HPV virüsü tensel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek derunin de tensel ilişkide kondom kullanılması örutubet taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Hanımefendilerin oldukça faal tensel evetşfakat başlamadan önce aşı yaptırmalarında fayda var. 9 evetş üstü olan kız ve mert çocuklara aşı örgülması olası olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı örgülmadıysa ilerleyici dönemlerde de örgülabilir. 45 evetşına kadar olan hanımlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://besiktasmarangoz.name.tr/ https://camasirsepeti.name.tr/ https://pelusoyuncak.name.tr/ https://mockup.name.tr/ https://yenilenmistelefonlar.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al